Tähelepanu! Cranfeld Clinic MRT uuringule on võimalik tulla kas eriarsti saatekirjaga või tasudes uuringu eest ise. Vastav valiku saab teha uuringu aeg broneerides, valides saatekirjaga või tasulise vastuvõtu.
Mis on magnetresonantsomograafia ehk MRT uuring?
Palun tutvu videoga!
Kuidas magnetresonants-uuringuks valmistuda?
Täitke ära uuringu küsitlusleht ja võtke see täidetuna uuringule kaasa:
Palun saabuge uuringule vähemalt 15 minutit varem!
Uuringule minnes eelista mugavat, pigem sportlikku riietust. Arvesta, et uuringuruumi ei tohi kaasa võtta metallist esemeid, mis sisaldavad magnetilisi metalle (nt rauda).
Uuringuruumi ei tohi kaasa võtta ehteid. Ehted, rahakoti ja krediitkaardid jms, mis uuringutehnikat segada võivad, on võimalik paigutada turvakappi.
Võimalik, et enne uuringut palutakse juua kontrastainet või süstitakse seda vajadusel veeni. Kindlasti räägi radioloogiatehnikule oma teistest haigustest – mõnede haiguste puhul võib kontrastaine veeni süstimine olla vastunäidustatud.
Informeeri radioloogiatehnikut enda allergiatest ning allergilistest reaktsioonidest ravimitele.
Kindlasti räägi radioloogiatehnikule, kui on võimalik, et oled rase. MRT lootele kahjulikku mõju ei ole küll leitud, kuid sellegipoolest tuleks vältida uuringut raseduse esimeses kolmandikus. Samas on võimalik, et uuringust saadav tulu kaalub üles võimalikud vähetõenäolised riskid.
Kui sa kardad kinniseid ruume (nt lifti jms) ehk sul esineb klaustrofoobia, informeeri sellest kindlasti personali.
Südame stimulaatoriga uuringu ruumi minna ei tohi. Südame stimulaatoriga patsientidele MRT uuringut teha ei saa. Kaasajal on siiski juba olemas südamestimulaatorid, mis magnetvälja taluvad, kuid uuringu teostamise võimalikkust peab siiski kinnitama rütmoloog ja vajadusel ümberseadistama MR uuringuks sobivasse režiimi.
Me ei saa Teile teha MRT uuringut kui:
Kuidas MRT uuringut tehakse?
Mida ma uuringu ajal tunnen?
Broneerige oma MRI skaneerimine kohe
Cranfeld Clinic OÜ
Veerenni tn 53a Tallinn Harjumaa 10138
Registrikood: 16385217